Fyzikální terapie

Objednávejte se na tel. č.: +420 605 208 908

Ordinace je vybavena moderní přístrojovou technikou pro fyzikální terapii. S výběrem vhodné terapie Vám ráda poradím. Kontraindikace (vyloučení) aplikace fyzikální terapie jsou: gravidita a osoby s kardiostimulatorem.

Ultrazvuk

Z aplikátoru ultrazvuku se do hlubokých tkání šíří vysokofrekvenční zvukové kmitání, které tlumí svalové napětí, zrychlí metabolismus tkání v léčené oblasti a tím působí protibolestivě a protizánětlivě.

Doporučuje se při bolestivých stavech páteře, artrotických změnách v kloubech, kloubních distorzích nebo zánětech šlach, jako např. tenisový loket. Velké úspěchy terapie ultrazvukem jsou zaznamenány při léčbě patních ostruh.

Elektroterapie

Elektroterapie je založena na kladném vlivu elektrického proudu na organismus. Při této metodě je na postižené místo aplikován nízkofrekvenční proud prostřednictvým přiložené elektrody. Elektroterapii volíme zejména při svalovém napětí a chronických i akutních bolestech páteře a kloubů.

Magnetoterapie

Pulzní magnetické pole zvyšuje prokrvení a tím zrychluje hojení kostí a měkkých tkání v dané oblasti. Magnetoterapie působí protizánětlivě, proti bolesti, otokům a uvolňuje svalové křeče. Doporučujeme např. po zlomeninách, po výronech a při degenerativních a zánětlivých onemocněních pohybového systému.