Léčebné metody

Objednávejte se na tel. č.: +420 605 208 908

Dynamická neuromuskulární stabilizace

Léčebná metoda DNS je konceptem uznávaného českého fyzioterapeuta PaedDr. Koláře.

Terapeut při DNS využívá pohybového aparátu jako informačního rozhraní, ze kterého dokáže diagnostikovat poruchy a zároveň skrze něj muže na tyto změny uceleně terapeuticky působit.

Prostřednictvím technik DNS je ovlivněna práce svalů v jeho posturálně lokomoční funkci vycházející z vývojové ontogeneze.

Míčková facilitace

Je to metoda, která napomáhá léčbě alergických, astmatických a průduškových onemocnění. Pomáhá také od vadného držení těla a dětské skoliozy.

Tato metoda dává příležitost všem rodičům nebo i rodinným příslušníkům aktivně se podílet na zlepšení zdravotního stavu Vašich dětí a blízkých. "Míčkování" je u dětí oblíbené, neboť je vnímáno jako chvíle příjemného masírování s jedním z rodičů.

Úspěchem je pravidelnost, doporučuje se míčkovat 1x denně 2-3 měsíce, měsíc před očekávaným nástupem respiračních nebo alergických potíží a v době potíží. Samotné míčkování trvá cca 15 minut.

Přijďte společně s dítětem a já Vás naučím provádět správně techniku míčkování. Většinou si tuto techniku osvojíte po 2-3 sezení. 

Dornova metoda - Breussova masáž 

Dornova metoda je jemná manuální terapie periferních kloubů a páteře. Za aktivní účasti pacienta jsou klouby přirozeně volným pohybem vsazeny do správné polohy.

Následuje Breussova masáž, pomocí které se regenerují meziobratlové ploténky a uvolňují svaly podél páteře. V neposlední řadě masáž působí relaxačně na tělo i duši.

Metoda Ludmily Mojžíšové

Metoda Ludmily Mojžíšové je vhodná pro ženy, které mají delší dobu potíže s otěhotněním. Lze jí také aplikovat při artróze kyčlí, úniku moči nebo bolestech zad.

Metoda zahrnuje mobilizační techniky páteře dle Mojžíšové a sérii osvědčených cviků na doma. Počet otěhotnění díky této metodě výrazně roste.

Kinezio taping

Kinezio taping je poměrně nová metoda využívaná v moderní fyzioterapii.

Kinezio taping poskytuje svalům a kloubům podporu a stabilitu, aniž by tejpovací páska omezovala pohyblivost těla. Díky kinezio tapingu dochází k rychlé úlevě a regeneraci postiženého místa.

SM systém – spirální stabilizace páteře (SPS)

Jedná se o unikátní metodu pro páteř dle MUDr. Smíška. Pohybový program využívá v každém cviku všechny důležité prvky najednou: posilování, stabilizaci, protahování, relaxaci, koordinaci a nácvik rovnováhy.

Při cvičení se používá certifikované elastické lano, které si v ordinaci lze půjčit nebo zakoupit.

Během 6 cvičebních bloků po 30 minutách vás naučím základní cvičební sestavu, kterou budete pravidelně cvičit doma 15 minut denně pro optimální účinek.

Využití je všestranné: chronické bolesti páteře, léčba výhřezu meziobratlové ploténky bez operace páteře, po komplikacích po operaci páteře, po operacích nebo úrazech kloubů, stabilní chůze po operaci kyčle, léčba skoliózy bez operace, léčba plochonoží a další.

Pilates

Cíle fyzioterapie jsou stejné jako cíle Pilatesovy metody, proto se principy z metody objevují i ve fyzioterapii.

Pilates kombinuje posilování, protahování svalů a spolu s dýcháním buduje střed těla (core) a obnovuje rovnováhu svalově kosterního systému.

Pilates Vám pomůže zlepšit ohebnost a držení těla, dýchání, sílu a vytrvalost. Nikdy není pozdě přinutit tělo k pohybu - naučte se správně vnímat své tělo díky pilates.

Hlavní cíle Pilates:

zpevnit, posílit a zachovat přirozenou pohyblivost a správné držení těla, vybudovat silné, štíhlé a pevné tělo, pomáhat od bolesti zad a kloubů, posílit ochablé svaly a protáhnout přetížené partie těla, posílit pánevní dno a zlepšit dýchání, zajistit celkovou vnitřní rovnováhu, fyzickou a psychickou pohodu.